BIULETYN PARTNERA DHO Z DNIA 10.07.2022 r.

12 lipca 2022 - 4 minuty (czas czytania)

Drodzy Nasi Partnerzy,

Ponieważ dostaliśmy informację, że do części z Was Biuletyn DHO Z DNIA 10.07.2022 r. nie dotarł (za duża grafika, treść, inne zawartości?) w temacie zmiany cen i usług producenta Asseco WAPRO od 1.08.2022 r. i zakładanej zmiany w jego polityce rabatowej od 1.10.2022 r. (DHO generalnych zmian rabatów nie planuje), a więc tematy są ważne, bardzo prosimy o ewentualne zapoznanie się z jego treścią na dystrybucyjnej stronie DHO, w tematyce poniżej.

DHO – DOM HANDLOWY OPROGRAMOWANIA

W związku ze zmianami cen produktów i usług jakie wprowadza producent Asseco WAPRO z dniem 1.08.2022 r, chcielibyśmy natychmiast Wam je przedstawić.

Po pierwsze: czego można było się spodziewać, to niewielki wzrost cen produktów. Klienci nie będą szczęśliwi, sądzimy jednak, że ze względu na ogólną sytuację, spotka się to ze zrozumieniem. My natomiast jako sieć partnerska na tym zyskamy, ze względu na Wasz większy uzysk ze sprzedaży.

Po drugie: producent planuje zmiany w rabatach dealerskich od 1.10.2022 r. Zmian w Waszych generalnych rabatach DHO nie planuje. Generalnie – Asseco WAPRO chce doceniać obszary, w których będziemy musieli wykazać się szczególną aktywnością w pozyskaniu nowych klientów. Dlatego rabat kolejnych stanowisk zostanie zrównany z rabatem pierwszego stanowiska, dzięki temu sprzedając nowy pakiet programu wielostanowiskowego zarabiamy dużo więcej. Klient, który kupił już aktualizację nie wymaga takich nakładów jak klient kupujący nowy program, stąd rabat jest taki jak w przypadku dotychczasowych stanowisk. Jednak cena dodatkowych stanowisk jest na takim samym poziomie jak rabat na pierwsze stanowisko. Dzięki temu przy licencjach wielostanowiskowych obniżenie rabatu na pierwsze stanowisko może być minimalne. Szczegóły na temat tych zmian DHO przedstawi w następnym Biuletynie DHO w końcu sierpnia b.r., poświęconemu temu tematowi oraz jak najlepszemu przygotowaniu do naszego rynku jesiennego i zimowego 2022.

Chcielibyśmy w jakimś stopniu wyjaśnić decyzje producenta, i przypomnieć, o czym powtarzamy w biuletynach DHO od wielu lat – uznajemy, że Asseco WAPRO prowadzi najlepszą w kraju politykę wsparcia sieci dealerskiej, zarówno w sensie rabatowym, jak wsparcia serwisowego. Wielu producentów z tego kiedyś zrezygnowało i przejęło od swoich dealerów np. aktualizacje, co spotkało się ze znacznym spadkiem sprzedaży swoich produktów. DHO ma tu już prawie 30-letnie doświadczenie jako dystrybutor programów dla firm w Polsce, i może potwierdzić, że producent Asseco WAPRO, ze swoją polityką wobec partnerów – zajął w dystrybucji DHO bezapelacyjnie pierwsze miejsce w kraju, znacznie prześcigając innych producentów (oczywiście, szanując ich politykę sprzedaży i postępowania wobec ich dilerów).

Przypominamy że trwają promocje w Asseco, o czym Was informowaliśmy w ostatnim Biuletynie DHO, może warto namawiać klientów do zakupów przed podwyżkami.

Oto otrzymana z Asseco WAPRO informacja o zmianie cen od 1 sierpnia 2022 roku z cenami produktów i usług WAPRO ERP:

Życzymy Wam wszystkim udanej drugiej połowy lata. Wiemy z bieżących z Wami kontaktów, że nie wszyscy będą mieli czas na wakacyjny odpoczynek, to jest trudny rynek IT, gdzie finalni klienci wymagają stałego serwisu 24/7. Dodatkowo cały rynek zrobił się bardzo trudny, ze względu na tak wysoką galopującą inflację, spadek wartości złotówki, przewidywane następne fale Covidu, wojnę w Ukrainie, itd.

Trzymajmy się razem, pozdrawiamy Was serdecznie!

e-mail: dho@dho.com.pl

————————————————–

Tags: ,