Automatyczne logowanie do modułu IHD (Internetowy System Zgłoszeń) bezpośrednio z aplikacji – WAPRO ERP

20 grudnia 2021 - 4 minuty (czas czytania)

Szanowni Państwo,

Dom Handlowy Oprogramowania jako główny dystrybutor WAPRO ERP informujemy o nowej funkcjonalności umożliwiającej szybszy proces zgłaszania zapytań do pomocy serwisu Wapro, jest dostępna od wersji 8.70.2 programu Wapro Sprzedaż i Magazyn. W pozostałych programach pakietu Wapro ERP funkcjonalność będzie ukazywała się sukcesywnie w kolejnych wersjach.  Do działania funkcji niezbędne jest posiadanie konta w systemie IHD, aktualnej wersji programu oraz  włączone uprawnienie do automatycznego logowania się aplikacji do systemu IHD.

Aplikacja IHD jest rozwiązaniem służącym do wspierania i dokumentowania komunikacji z klientami Asseco Business Solutions S.A.. Klienci, którzy posiadają licencję na dowolny program Wapro mogą bezpłatnie założyć konto. Założyć konto jak i zalogować się do aplikacji można pod adresem https://pomoc.wapro.pl/ihd/ . Instrukcja użytkownika dostępna jest pod adresem http://www.wapro.pl/doc/Instrukcja_IHD2.pdf .

Główne zalety systemu to:

– dostępność podglądu i rejestracji zleceń w trybie 24h,

– bieżąca informacja o statusie zlecenia,

– raportowanie zgłoszeń historycznych w jednym miejscu.

Warunki korzystania z systemu:

– posiadanie aktualnej wersji oprogramowania,

– założenie konta (jedna firma może posiadać jedno konto),

– zapoznanie się z instrukcją użytkownika.

Automatyczne logowanie z aplikacji możliwe jest z poziomu pulpitu informacyjnego po wybraniu opcji Internetowy system zgłoszeń wskazanej na poniższym zrzucie ekranu. Jeżeli jest założone konto w systemie na numer NIP firmy podany w programie, posiadamy aktywną licencję na powyższą firmę oraz użytkownik nie ma zabranego dostępu do automatycznego logowania to pojawi się komunikat jak na poniższym zrzucie ekranu:

a po poprawnym uwierzytelnieniu pojawi się okno dodawania nowego zgłoszenia:

Jeśli pojawi się okno logowania do panelu IHD może to oznaczać, że nie ma utworzonego konta w systemie lub nie mamy uprawnień do zalogowania się.

Tworzenie nowego konta

Konto do usługi IHD można utworzyć na stronie https://pomoc.wapro.pl/ihd/ wybierając opcję załóż konto:

Użytkownik zostanie przekierowany do formularza rejestracji konta, w którym należy podać numer NIP firmy (1), numer licencji dowolnego aktualnego programu (2) oraz adres e-mail (3), na który zostanie wysłane hasło do aplikacji.

Po wybraniu wyślij (4) użytkownik na podany adres e-mail otrzyma dane do logowania. Jeżeli pojawi się komunikat o istniejącym koncie to należy użyć funkcji przypomnienia hasła na stronie logowania do aplikacji. Nie ma możliwości utworzeniu kilku kont dla jednej firmy.

Uprawnienia w programie Wapro Sprzedaż i magazyn

Uprawnienie „Internetowy system zgłoszeń” nadawane jest dla grup użytkowników i można znaleźć je wybierając kolejno Administrator (1) -> Użytkownicy i grupy (2) -> Grupy (3)  -> grupa użytkownika  -> Uprawnienia (4) -> sekcja System -> Internetowy system zgłoszeń (5)

Masz pytania? Skontaktuj się za pośrednictwem naszej sieci Partnerów Handlowych w całej Polsce lub zadzwoń / napisz do nas a nasi konsultanci odpowiedzą natychmiast po otrzymaniu wiadomości.

Dział obsługi Partnera
bodydho@dho.com.pl

Serwis
dho@dho.com.pl

Zapraszamy również do kontaktu za pośrednictwem chatu online.

Pozdrawiamy!

Tags: , , , ,